Brak produktów
Filcowe ocieplane bambosze męskie zapinane za rzepy. Model idealny na...
Pełne filcowe bambosze damsko - męskie z wyższą cholewką i miękkim...
Pełne filcowe bambosze męskie z miękkim obszyciem wokół kostki. Model o...
Pełne filcowe bambosze damskie z ozdobnym haftem i miękkim futerkiem...
Damskie pantofle z zakrytymi palcami, idealne na opuchnięte, cukrzycowe...
Damskie pantofle z zakrytymi palcami, idealne na opuchnięte, cukrzycowe...
Skórzane botki damskie z miękkiej skóry naturalnej zasuwane na 2 zamki,...
Klasyczne botki, trzewiki damskie sznurowane, a zarazem wyposażone w...
Całe skórzane baleriny z serii...
Zniekształcenie palucha - dużego palca stopy potocznie zwane jako paluch koślawy lub palce młotkowate. Zakładając za wąskie, lub za małe buty możemy przyczynić się do powstawania tej bolesnej dolegliwości. Haluksy posiada 40-60% kobiet. Mimo, że większość z nich posiada podłoże genetyczne, to duża część, nosz...
Zniekształcenie palucha - dużego palca stopy potocznie zwane jako paluch koślawy lub palce młotkowate. Zakładając za wąskie, lub za małe buty możemy przyczynić się do powstawania tej bolesnej dolegliwości. Haluksy posiada 40-60% kobiet. Mimo, że większość z nich posiada podłoże genetyczne, to duża część, nosząc buty na wysokim obcasie pogłębia stadium choroby, doprowadzając do uporczywego bólu torebki stawowej. Ból może powodować duże trudności w chodzeniu oraz w doborze obuwia, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór butów, gdy nie musimy zmagać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jednak gdy haluksy dokuczają nam na co dzień warto zainwestować w obuwie zdrowotne, które nie będzie powodowało nacisku na czułe miejsca i tym samym nie będzie powodowało bólu wrażliwych okolic zapalnych.
Jakie buty przy haluksach? Gdy zmagasz się z dokuczliwym bólem wybierz przede wszystkim wygodne buty damskie na haluksy. Idealne będą takie, które nie będą uciskały wrażliwego miejsca torebki stawowej, by nie powodowały bólu podczas chodzenia.
Najlepsze będzie obuwie wykonane z miękkiego, rozciągliwego materiału, które mają zdolność do dopasowywania się do kształtu oraz deformacji stopy, jednocześnie nie wywołując bólu. Buty zapewniające komfort to na przykład sandały na haluksy z lyckrą, niezwykle rozciągliwe, miękkie, przewiewne a zarazem idealne jako buty zakrywające haluksy. Wiele Pań niestety wstydzi się tej uporczywej dolegliwości, która dotyka wiele z nich, przede wszystkim dlatego, że stopa jest zdeformowana i wygląda nienaturalnie. Bardzo dobrym materiałem na buty na haluksy i palce młotkowate jest również skóra naturalna, która ma zdolność do dopasowywania się do kształtu stopy, pod wpływem wytwarzanego ciepła. Wielką zaletą obuwia ze skóry naturalnej jest to, że potrafi ona przyjmować i oddawać wilgoć, więc są to idealne buty na potliwe stopy. Dzięki temu zapobiegamy powstawaniu grzybic i dodatkowych zapaleń w obrębie stopy. Warto wspomnieć o budowie cholewki, aby haluksy nie dawały w kość. Powinna być gładka, bez przeszyć w miejscu zdeformowanej kości, gdyż to sprawi, że but nie będzie mógł się rozciągnąć, a tym samym może uwierać w najbardziej wrażliwym miejscu i uniemożliwiać chodzenie.
Wrażliwe stopy będą potrzebowały również miękkiej, skórzanej wkładki, która będzie otulać stopy. Wkładka poduszkowana w butach na haluksy sprawia, że buty zdrowotne na haluksy są niesamowicie wygodne i niwelują uczucie ciężkości. Takie właśnie są buty z serii comfort - lekkie, miękkie, niewyczuwalne na stopie. Będziesz chciała w nich chodzić w domu jak i na zewnątrz. Wkładki ze skóry naturalnej, podobnie jak buty skórzane dobrze sprawdzają się w przypadku nadmiernej potliwości stóp. Neutralizują nieprzyjemne zapachy i uczucie wilgoci.
To nie koniec, idealne obuwie na haluksy musi posiadać odpowiednią podeszwę. Nie może być ani za twarda, ani za miękka. Miękka podeszwa nie będzie stabilna i może narazić Cię na skręcenia i inne urazy. Natomiast zbyt twarde podeszwy nie będą dobrze amortyzowały wstrząsów wytwarzanych podczas chodzenia, tym samym może narazić czułe miejsca z haluksami na ból. Kupując buty haluksy pamiętajmy, aby wybierać podeszwy o średniej gęstości, które będą elastyczne i nie będą ograniczały, czy wymuszały nienaturalnego ruchu stopy podczas poruszania się. Ważna jest też waga podeszwy, bo to ona zaważy na całej wadze obuwia. Im więcej kauczuku, gumy w podeszwie tym będzie ona cięższa. Jednak nie zrażaj się do tych surowców tylko dlatego, że powodują obciążenie, gdyż zapobiegają one ślizganiu się podeszwy. Buty na haluksy powinny być wyposażone w podeszwy antypoślizgowe, co zapewni stabilność obuwia.
Jeśli mówimy o podeszwie to kluczową kwestią jest obecność koturny, obcasa i ich wysokość. Źle chodzi się na całkowicie płaskiej podeszwie - każda z Pań lubi mieć lekkie podwyższenie w postaci niskiej koturny lub obcasa. Buty na haluksy powinny mieć obcas lub koturn nie wyższy niż 5 cm, taka wysokość jest rekomendowana przez medyków, by chodziło się najlepiej. Lekki koturn jest też wskazany przy bólach kręgosłupa i wad postawy, także kupując obuwie ortopedyczne damskie zyskujesz potrójnie. Wybierając buty na podwyższeniu pamiętaj, aby posiadały grubszą podeszwę również pod palcami, w ten sposób możesz zniwelować wstrząsy i drgania. Najlepszym wyborem będą podeszwy z technologią anti shock. Te podeszwy są skonstruowane specjalnie, aby chronić układ kostny i stawy przed nadmiernym przeciążeniem podczas chodzenia.
Buty zdrowotne damskie na haluksy powinny być przede wszystkim wystarczająco szerokie i idealnie dopasowane, czyli zdrowe obuwie dla naszych stóp. Za wąskie i za małe buty mogą przyczynić się do pogłębiania haluksów lub powodować ból. Należy unikać obuwia z wąskimi, zwężanymi i spiczastymi noskami. Szerokie buty damskie z okrągłymi noskami będą najlepszym wyborem na szerokie stopy z haluksami. Wrażliwe miejsca będą miały dużo przestrzeni, nie będą wtedy uciskane, a palce nie będą skierowane do środka i ściśnięte. Przy kupnie obuwia na haluksy, szczególnie przez Internet, warto znać obwód stopy. Wówczas istnieje możliwość zapytania sprzedawcy, czy w asortymencie znajdują się buty skrojone na nasze potrzeby.
Szerokość buta to jedno, zaś tęgość to drugie. Nie zapominajmy, że stopa posiada przynajmniej 3 wymiary i trzecią jest właśnie tęgość, która zwiększa się, zazwyczaj, wraz z szerokością stopy. Buty na stopę z haluksami powinny mieć tęgość przynajmniej standardową G lub większą, nawet sięgającą do I. Niestety producenci obuwia odchodzą od podawania tęgości, lub podają tęgość standardową. Często dobrze jest mierzyć buty na spuchniętą stopę, gdyż to wtedy posiadamy realny obraz, jak wyglądają nasze stopy. Ciężko jest dostać buty z większą tęgością niż standardowa G, lecz wiele modeli butów w naszym sklepie Obuwie Joanna ma funkcję regulacji, czy to w postaci rzepów, czy klamerek, które pozwalają na poszerzenie i zwężenie buta w razie konieczności.
Dopasowanie butów nie nie taka łatwa sprawa jak się wszystkim wydaje, można powiedzieć, że to trudna sztuka, gdyby spojrzeć na to, ile czynników musi być spełnionych, by buty dobrze leżały na stopie, nie uwierały, nie gniotły. Mamy dla was kilka rad, jak ułatwić sobie zakupy nowych butów i być z nich w pełni zadowolonym po czasie.
Kupuj buty na haluksy po południu, gdyż wtedy stopa jest bardziej opuchnięta niż rano i zwiększa swoją szerokość oraz wysokość na podbiciu. Mając realną szerokość, długość i tęgość stopy łatwiej uniknąć złych wyborów, gdy kupujemy buty damskie zdrowotne.
Nie kupuj butów na siłę. Jeśli mierząc parę obuwia od razu czujesz, ze coś Cię uciska, gryzie i kłuje to zrezygnuj od razu. Powiedzenie "jeszcze je rozchodzę" nie sprawdza się w przypadku długości i podbicia, jedynie w niektórych przypadkach w szerokości np. butach ze skóry naturalnej.
Buty na haluksy, jak inne, które wybierasz, powinny nie być "na styk". Zawsze wybieraj buty min. o 0,5 cm dłuższe niż długość twojej stopy. Odpowiedni rozmiar to gwarancja wygody.
Wybieraj obuwie nie do końca płaskie. Dobre dla stóp z haluksami będą buty na niskim koturnie lub platformie, by maksymalnie najbardziej ograniczyć wstrząsy.
W butach zabudowanych postaw na szerokie czubki, aby palce miały miejsce i nie były ściśnięte.
Jeśli czujesz dyskomfort pokazując stopy z haluksami, zdecyduj się na buty ażurowe lub z ozdobnymi paskami, które ustabilizują twoją stopę, będą przewiewne, lecz nie odsłonią tego, co chcesz ukryć.
Klapki przeciw haluksom, czy istnieje coś takiego? czy jest skuteczne i czy warto wydawać na nie pieniądze? Paluch koślawy to nieprzyjemna dolegliwość, sprawiająca ból i dyskomfort podczas chodzenia, więc warto wybrać klapki damskie zdrowotne, aby nasze stopy miały komfort i czuły się zaopiekowane. Klapki zdrowotne, powinny być miękkie, wykonane z przewiewnych materiałów, które są rozciągliwe i potrafią dopasować się do deformacji stopy, a równocześnie nie uciskać jej. Taką wygodę zapewnią Ci klapki z lycrą z firmy LIBER LIGHT. Przez to, że są miękkie i przewiewne nadają się nie tylko dla osób z haluksami, lecz dla tych, którzy potrzebują niesamowitej wygody podczas całego dnia chodzenia i mogą sprawdzić się idealnie jako buty zdrowotne do pracy, podobnie jak często wybierane klapki z kolcami fakirki. Możesz nosić je zamiast kapci po domu - kapcie ortopedyczne damskie.
Klapki damskie na haluksy to buty na haluksy, które najlepiej zasłaniały zdeformowane miejsca, gdyż dla wielu Pań nie jest komfortowe pokazywanie tych miejsc. Bardziej zabudowane klapki wyglądają na stopach równie dobrze, a lepiej trzymają stopę i stabilizują ją. Klapki ortopedyczne na haluksy wychodzą wysoko na podbicie, lecz dodatkowo mają regulowaną szerokość rzepem. Bardzo popularnym przykładem są również klapki na haluksy na jeden palec, które wg powszechnej opinii mają właściwości naprostowujące paluch koślawy. Aby znaleźć większość modeli na haluksy możesz wpisać w wyszukiwarkę sklep medyczny klapki na haluksy, lecz jest wiele sklepów, które nie są sklepami medycznymi, taki jak sklep joanna, gdzie znajdziesz wiele modeli na haluksy, które mogą Cię zainteresować.
Wszystkim Paniom z haluksami i palcami młotkowatymi polecamy sandały damskie zdrowotne. Idealne po zabiegach, w okresie rekonwalescencji. Miękki materiał, skórzane poduszkowane wkładki, na miękkich elastycznych spodach. Całe produkowane we Włoszech z najlepszych jakościowo materiałów, niezwykle rozciągliwych, lecz jednocześnie zapewniającymi dobrze podtrzymanie stopy z haluksami, dzięki paskom na piętę. Jeśli chcesz uzyskać większą przewiewność obuwia, zdecyduj się na sandały ortopedyczne damskie z odkrytymi palcami, a jeśli wolisz ukryć to i tamto, wybierz sandały zdrowotne damskie zakryte palce. Sandały na haluksy wcale nie muszą być brzydkie! W naszym sklepie buty u Joanny występują w wielu kolorach i wzorach.
Na uwagę zdecydowanie zasługują również sandały damskie zdrowotne firmy Żelbut, są to buty na wysokie podbicie. Buty wysokie podbicie dzięki elastycznym gumkom na podbiciu wszytym w cholewkę dopasowują się na szerokość stopy z haluksami. Dużym atutem są też korkowe naturalne wkładki, które w letnie dni są bezpieczne i dopasowane też na wrażliwe stopy. Podeszwa sandałów Żelbut z gumkami jest giętka i lekka, co zapewnia dużą swobodę ruchów i prawidłową pracę mięśni stóp.
Każda z Pań może wybrać buty na haluksy dostosowane do swoich upodobań i stylu. Znajdziesz w naszej kategorii również eleganckie sandały na haluksy, które z powodzeniem możesz ubrać na uroczystość tj. wesele, komunia, czy chrzciny. W komplecie z sukienką lub spódnicą będą prezentowały się niezwykle kobieco.
Często stopa z haluksami jest szersza i wyższa na podbiciu przez pojawiającą się opuchliznę. Z pomocą przychodzą producenci uwzględniający potrzeby kobiet, produkując buty dla osób z opuchniętymi nogami, buty damskie tęgość h, czy modele buty damskie na szeroką stopę. Obuwie często mając tęgość większą niż standardowa nie jest jednak oznaczane odpowiednio. Zazwyczaj spotkamy się z tęgością G, lecz but może być tęższy. Wraz z szerokością zwiększa się wysokość stopy na podbiciu, co wymaga poszerzenia całego buta. Z szerokich modeli mogą korzystać nie tylko osoby z haluksami, ale też osoby, które potrzebują buty na stopę cukrzycową lub buty na słoniową stopę. W tych przypadkach szerokie obuwie sprawdzi się idealnie. Mogą to być sandały na szeroką stopę lub klapki. Często opuchlizna stóp dotyka osoby starsze, więc nasze obuwie będzie idealne jako wygodne buty dla seniorki. Wszystkie Panie z szerokimi stopami znajdą w naszym sklepie wygodę dla siebie i swoich stóp.
Bardzo wygodne, damskie sandały, wykonane z miękkiego, tekstylnego materiału. Model pasujący na tęższe stopy, nawet z haluksami. Wewnątrz miękkie wkładki z serii komfort. Cholewka mocniej zabudowana. Grubsze i elastyczne spody. Numeracja typowa.
Bardzo wygodne, damskie sandały, wykonane z miękkiego, tekstylnego materiału. Model pasujący na tęższe stopy, nawet z haluksami. Wewnątrz miękkie wkładki z serii komfort. Cholewka mocniej zabudowana. Grubsze i elastyczne spody. Numeracja typowa.
Damskie, niesamowicie wygodne sandały wykonane z miękkiego i rozciągliwego materiału. Model przeznaczony dla tęższych stop, nawet z haluksami. Wnętrze butów wyścielone bardzo miękką wkładką z serii komfort. Grubsze i elastyczne spody. Numeracja typowa.
Miękkie wygodne sandały damskie z materiału z dodatkiem rozciągliwej lycry. Przeznaczone dla stóp z większą szerokością i tęgością i wysokim podbiciem. Posiadają lekkie grubsze podeszwy, bardzo miękkie wkładki i podniesione pięty. Mniejsza numeracja.
Sandały damskie wykonane ze skóry naturalnej ażurowej z wkładką typu komfort. Model odpowiedni na typowe i tęższe stopy . Sandały mają zakryte palce i zapięcie regulowane sprzączką. Stabilny i wygodny koturn, komfortowej wysokości. Numeracja mniejsza.
Damskie sandały wykonane ze skóry naturalnej. Wewnątrz skórzana wkładka typu komfort. Szersza, ażurowa cholewka z odkrytymi palcami. Stabilny, klockowy obcas komfortowej wysokości. Model idealny na tęższe stopy i wyższe podbicie. Numeracja typowa.
Skórzane sandały damskie z zakrytymi palcami, wykonane ze skóry naturalnej ażurowej. Wewnątrz wygodne, skórzane wkładki typu komfort. Buty posiadają stabilny i wygodny obcas, dodatkowo są grubsze pod palcami. Numeracja jest mniejsza.
Tekstylne sandały damskie. Model pasujący tęższe, schorowane, cukrzycowe stopy, nawet z haluksami. Cholewki butów szerokie, miękkie, bez dodatkowych przeszyć. Zapięcie regulowane rzepem. Lekkie, piankowe, amortyzujące spody. Numeracja jest większa.
Tekstylne sandały damskie. Model pasujący tęższe, schorowane, cukrzycowe stopy, nawet z haluksami. Cholewki butów szerokie, miękkie, bez dodatkowych przeszyć. Zapięcie regulowane rzepem. Lekkie, piankowe, amortyzujące spody. Numeracja jest większa.
Skórzane sandały damskie z większą tęgością z serii comfort z miękkimi wkładkami. Sandały posiadają regulację pasków na rzepy, pozwala to dopasować je na stopy opuchnięte, tęższe, z haluksami i przykostkami. Skóra jest bardzo miękka. Numeracja typowa.
Skórzane sandały damskie z większą tęgością z serii comfort z miękkimi wkładkami. Sandały posiadają regulację pasków na rzepy, pozwala to dopasować je na stopy opuchnięte, tęższe, z haluksami i przykostkami. Skóra jest bardzo miękka. Numeracja typowa.
Skórzane sandały damskie z większą tęgością z serii comfort z miękkimi wkładkami. Sandały posiadają regulację pasków na rzepy, pozwala to dopasować je na stopy opuchnięte, tęższe, z haluksami i przykostkami. Skóra jest bardzo miękka. Numeracja typowa.